woensdag 24 november 2010

Een reactie

Realism
18 November 2010

Humans are weak

Best to acknowledge 

Allow the flow&stretch

Life moves, makes bottom&peak

Awareness
24 November 2010

Best way to deal with feelings, thoughts

Recognize them on the spot

Give them a name now that it’s hot

If big, write down thoughts

Hoi Vincent,

Je reactie op mijn vorige blog 'Veren verdiend?' heeft me geraakt en ik vond 't de moeite waard met meer dan een reactie terug te antwoorden. Je hebt mooie woorden gesproken, waarvoor dank, maar ik kan er nog wat op zeggen ook.

Het komt niet aangewaaid: omgaan met een tegenslag. Of ik sterk ben hierin, weet ik niet 100%. Ik doe mijn best. Wel heb ik een recept gevonden dat werkt. Ik probeer te benoemen hoe zoiets aankomt, kijk naar wat zowel de ander als ikzelf goed en slecht gedaan hebben in de situatie. Als ik uitsluitend het onschuldig slachtoffer zou zijn (hetgeen sowieso niet bestaat) zou het verdriet ook des te groter zijn, denk ik. Ik houd ook sinds enkele jaren een dagboek bij waarin ik mijn daggedachte vastleg. Vervolgens uit ik me naar de ander toe pas als de grootste emotie voorbij is en ik voor mezelf eea op een rijtje heb. Per saldo kom ik dan niet in een situatie dat ik uitsluitend de ander beschuldig, of helemaal verdrink in negativiteit, woede of verdriet. In dit geval moet ik gewoon erkennen dat 't een beste vent is, geeft op afstand op bepaalde manier heus wel om me, komt met kleine muzikale attenties die ik leuk vind en meer niet. Ik vind het leuk als iemand aandacht heeft en die gedachte weegt op tegen de teleurstelling die ik ook had. Maar zelfs die is inmiddels weg wanneer ik me bedenk dat een positief contact behouden is. En me ook bedenk dat de man misschien al helemaal niks voor geweest zou zijn, want de gelegenheid was er niet om dat uit te vinden. Zoveel is er niet geweest, reden genoeg om er niet te zwaar aan te tillen kortom.

Ilse 24112010

geplaatst door Ilse - 485 keer gelezen

beoordeeld 0/5 (0 Stemmen)

| Meer

Reacties

Hoi vincent

'een eigen waarheid met dienovereenkomstig gedrag'

Faalangst zeg maar... dat risico is aanwezig ja. Ik bedenk in dat kader voorlopig maar:

op elk doosje, al is 't nog zo raar, past uiteindelijk wel een dekseltje... en zolang dat niet 't geval is, blijft 't tenminste licht&luchtig in het doosje:!: Oftewel vrijheid is ook heel wat waard.

Met je laatste zin ben ik 't erg eens, overigens.

Welterusten!

Door Dara op 28 november 2010 01:07

Ilse je steelt mijn hart van sympahtie omdat je de gave hebt op een eigen gekozen neutraalmoment met zelfreflectie de processen op zijn innerlijke waarde te beoorden. Los van de uitkomst, die ook kan luiden dat je niets verkeerd hebt gedaan. Ook de gedachte dat we vriendschappen -of aandacht- kunnen overhouden van een contact is iets dat we zouden moeten zien.
In je vorige mail lees ik dat je een oorzaak hebt gezien, in jouw geval een geloofsovertuiging. Heb je dat ook geverifieerd? Het gaat anders een eigen waarheid worden met dienovereenkomstig gedrag. Als je de oorzaak echt weet, zou je daaraan kunnen werken, je lijkt me daarvoor pragmatisch en vindingrijk genoeg.
Je zegt er niet zwaar aan te tillen maar ik voel dat het je meer doet dan je zegt. Niet deze casus, maar je algemene gevoel. Je overweegt het op te geven. Probeer eens non-conformistische wegen, je hebt niets te verliezen, alleen te winnen!

Door vincent op 25 november 2010 00:30

Reactie niet in orde?


Om te reageren op dit blog moet je lid van Match4me.nl zijn!
Schrijf je gratis in!



<< Startpagina